• +9 0(541) 306 10 71
  • +9 0(258) 514 20 52
  • info@kimpeks.com.tr - marketing@kiraz.com
Siz Hayal Edin Biz Gerçekleştirelim

Üretim

Hammadde Temini

Üretim yolculuğumuzun ilk adımı,hammaddeden iplik üretimidir. Yüksek su emiciliği, yumuşaklık hissi, yıkanabilirlik gibi özelliklerinin yanı sıra, üretim aşamasındaki boya alabilirliği, dayanıklılığı gibi özelliklerinde üretimde en iyi kaliteyi yakalamak ve en kaliteli ürünü sunmak için,  müşterilerimizin talepleri doğrultusunda  100 % pamuk, bambu, mikrokoton, organic pamuk kullanıyoruz.

Dokuma

Talepler doğrultusunda armürlü ve jakarlı dokumaları ipliğini satın alarak sözleşmeli dokumacılarımıza dokutuyoruz..

Boyama & Baskı

Talepler doğrultusunda Reaktif boyama , indanthren boyama , iplik boyama ve rotasyon işlerini sözleşmeli boya fabrikalarında yaptırıyoruz.. Dijital baskı ve rotasyon baskıları müşterilerimizin istediği dizayna göre yaptırıyoruz.

Pastal Kesim

Öncelikle pastalda kesilecek olan ürünlerin parçaları çizim programlarımız sayesinde bilgisayarda ölçüleri hesaplanarak çizilir. Kağıt üzerine aktarılan ürün çizimleri serim ve kesim aşamaları için firmamızın pastal bölümüne gönderilir.
Çizimden gelen kağıt kumaşın üzerine serilir. Kumaş son derece güvenli bir şekilde makinemiz yardımı ile kesilir.

Nakış

Kesimden gelen parçalara firmamızda mevcut 12 adet yüksek kalitedeki nakış makineleri ile müşterilerimizin istediği desen nakış makinesine yüklenerek, nakışlar titizlikle yapılır. Bu aşamada kontur çizme ve teğel alma gibi teknik işlemler de  yapılır. Nakış makinesine işlenecek nakışın türüne göre renkli iplikler bağlanır.
Nakış makinelerimizde 3 çeşit vuruş tekniği kullanmaktayız bunlar; dikiş , sargı ve çin iğnesi. Kumaşa işlenen nakış üzerindeki aplikalardan artan parçalar elektrikli makinelerimiz sayesinde temizlenir.

Konfeksiyon

Konfeksiyon makinemizde 50 adet dikiş makinemiz bulunmaktadır.
Kesimden gelen parçalar birleştirilmek üzere gerekli makinelere gönderilir. Hazır kumaşlarımız overlok, recme ,düz, ilik ve düğme dikme makinelerimizde titizlikle işlemlerden geçerler.
Daha sonra tekrar temizlenirler.

Kalite Kontrol

Kimpeks Tekstil denetimlerini gerçekleştirmek için uluslararası tanınmış kalite kontrol standartlarını kullanır. Örnekleme için geniş çapta kabul kabul görmüş MIL-STD-105E, ABC-STD-105, ISO2859, DIN40.080, BS6001, ve NFK06-021/022 gibi örnekleme methodlarına başvuruyoruz.

Tüm bu metotlar bir parti veya sevkıyattan alınması gereken örnek miktarının net bir şekilde tanımlanmasının avantajlarını sunan istatistiksel ve matematiksel teorilere dayanır. Bu yöntemler ayrıca örnek içindeki izin verilen en fazla hatalı sayısı hakkında bize bilgi verir.

Paketleme

Kalite kontrollerimiz yapıldıktan sonra ürün paketlmeye hazır hale gelir.
Paket aşamasında ürünlerimize barkod sticker yapıştırılır. Koli kartıları hazırlanıp koli üstüne yapıştırılır. Hazırlanan koliler konteynerlere  yüklenir  ve sevkiyat başlar.